niedziela, 3 czerwca 2012

Dobry wieczór we Wrocławiu :)

Dziś nie będzie o hafcikach, a o PKP (które "kocham" mocniej, niż Pocztę Polską ;). Jednak dziś nie będę wytykać błędów tego ostatniego bastionu komuny, ale chwalić. Chwalić za dworzec we Wrocławiu. Piękny, odnowiony, z którego nie zrobiono jedynie "nowoczesnej hali odpraw", ale doceniono też to, co przez lata skrywały pseudo marmurowe płyty, blachy i czort wie, co jeszcze. A ja lubię starocie :) Dlatego tylko je zobaczycie na zdjęciach. Bo co będę pokazywała Wam ruchome schody na perony, skoro wszyscy wiedzą, jak owe wyglądają. Jak w galeriach ;)
A więcej tajemnych miejsc na dworcu wrocławskim  (podziemi, tarasów i zakamarków przeznaczonych dla obsługi) zwiedził maturzysta, który z kolegą wygrał zwiedzanie z przewodnikiem. Maturzysta to niesamowity pasjonat kolei. Po dźwięku poznaje, czy jedzie lokomotywa ET 22, czy EU 07 :)
 No to teraz zdjęcia z remontu:


A to z wczorajszego wieczoru :

Kasy biletowe, piękne zdobienia, wszystko z drewna...Jest i wrocławski Krasnal - potencjalny pasażer ;)

Kolumny z odnowionymi malowidłami i starymi kaflami
Bez wstydu już teraz - zapraszam do Wrocławia. Szkoda tylko, ze w wagonach dalej bez zmian.

Miało nie być o hafcikach, ale melduję, że w prezencie dla osiemnastolatka już tylko kontury do zrobienia pozostały. Czyli zdążę :)

I jeszcze stara, dworcowo - peronowa piosenka


I to by było na tyle :)

5 komentarzy:

 1. Piękny teraz jest wrocławski dworzec,świetnie wygląda oświetlony, my w Poznaniu też mamy nowy, część nowego, bo cały czas się buduje.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, jak pięknie! Skorzystam z zaproszenia już niebawem, bo za tydzień- w poniedziałek rano- mam tam przesiadkę. Ile zdążę, to zwiedzę! :)A zdjęcia z remontu sama robiłaś? Można było wejść do remontowanej hali? Świetnie udało Ci się ująć napis "w zawieszeniu"!
  Przeczytałam Twojego posta Małżonowi- bo to kolejarz, niech chociaż raz posłucha, jak chwalą. ;)I jeszcze, że młodzi też się koleją pasjonują!
  Postaram się wieczorem zdać pierwszą relację z pracy ze lnem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia z remontu nie są moje. Można je obejrzeć w holu dworca.
   Cały hol był na czas remontu zamknięty, a budynek otoczony 2,5 metrowym płotem. Perony robili po trochę, żeby nie zamykać ruchu, ale to wariactwo było - stały po 3 składy pociągów na jednym torze i ludzie wsiadali często nie do tego pociągu, do którego chcieli ;)
   A po otwarciu dworca wielka niespodzianka, bo jest pięknie!
   A maturzysta to straszny sympatyk kolei. Nie wiem, skąd mu się to wzięło? Może dlatego, że mieszkamy przy torach ;P

   Usuń
  2. oj, muszę koniecznie znaleźć czas przy kolejnym pobycie we Wrocłąwiu i zaliczyć dworzec!!! ciekawa jestem, kiedy oddadzą do użytku pomieszczenia na piętrze...

   Usuń
  3. Koniecznie, i to jak najszybciej :)Póki się nie pobrudzi i sprajowcy nie poniszczą ;)
   Maturzysta, obyty z tematem, informuje, że góry szybko nie oddadzą, bo tam jeszcze mnóstwo pracy...
   Witam serdecznie :)

   Usuń