piątek, 29 czerwca 2012

WAKACJE !!!

Nie wiem, jak Wy, ale ja już je mam :)
4 cudowne tygodnie bez przymusowego wstawania o 5.40, albo powrotu do domu o 17.30 ;) 4 tygodnie błogiej ciszy ;) 4 tygodnie odpoczynku od rozwiązywania skomplikowanych problemów w piaskownicy ;)

Licealista pozytywnie zaliczył drugi rok nauki, a maturzysta otrzymał wyniki matury. Niestety, znów za rok matura :(  Na szczęście licealisty, bo maturzysta poradził sobie nieźle.
Patrzę z podziwem na jego 94 % z matematyki i się zastanawiam, czyje to dziecko? No, chyba, że się po dziadkach najwięcej dziedziczy ;)
Wykańczam Żuraw, chociaż to raczej on mnie wykańcza. Wzięłam go dziś do ogródka, bo może na świeżym powietrzu szybciej mi te kontury pójdą, ale gdzie tam, nie poszły ;) Namnażały się jak opętane!
Co nie spojrzałam na schemat, do dostrzegałam nowe, których jeszcze nie mam. Zastanawia mnie też to, jaka idea przyświecała twórcy tego wzoru, który wymyślił sobie kontury w kolorach i miejscach, w których tego w ogóle nie widać :) Po co to, to do dziś nie wiem?
Tutaj są czarne, więc ok, ale na żurawiu beżowe - ledwo widoczne...Z powodu ogólnej niechęci do ufoków, skończę ten obrazek, ale już nigdy nie wezmę się za nic z serii Najpiękniejszych miejsc w Polsce. Nawet, jeśli będzie do wyszycia moja wieś ;) Wystarczy...

A na koniec piosenka.  Ważna piosenka ;)
Był rok 1986, gorący czerwiec. Klasa ósma, oceny wystawione. Lekcji już nie było, ale nauczyciele ze szkoły wyjść nie pozwalali. Więc na sali gimnastycznej chłopcy włączyli przyniesionego z domu Grundiga i...dyskoteka w VIII A :)
Do dziś pamiętam, przy czym tańczyliśmy, choć pewnie każdy z nas myślami był już wtedy w nowej szkole...


I to by było na tyle ;)
Trzeba imprezę zacząć, bo mam dziś w domu dwóch solenizantów :)

6 komentarzy:

 1. Fiu, fiu, nieźle się koleżanka ustawiła z tymi wakacjami... ;)) Zazdroszczę bardzo- i to tak poza urlopem wypoczynkowym czy w ramach? :) A masz jakieś plany wakacyjne?
  Masz w domu Piotra i Pawła? :) No to znów najlepsze życzenia, a dla maturzysty dodatkowo gratulacje!
  Żuraw już teraz prezentuje się rewelacyjnie- cieniowania bardzo subtelne, zupełnie, jakby wzór nie pochodził z polskiej gazetki! Zaciśnij zęby i brnij! Teraz masz wakacje, więc pójdzie z górki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje wakacje to mój urlop wypoczynkowy. Niestety, znów nie dostanę całego, bo nie ma kto pracować, a dzieciaków mnóstwo (pełnimy jeszcze dyżur dla dzieci z innych przedszkoli, wiec jest ich masa!). I tak wlecze się za mną zeszłoroczny urlop, a tegorocznego część dalej do wybrania... Nigdzie raczej nie pojadę, bo mój pies ma fochy i z nikim nie da się go zostawić;) A brać go ze sobą już nie chcemy, bo to staruszek i ciężko znosi podróż.
   Piotr i Paweł dziękują, maturzysta podwójnie :)
   Zęby zacisnęłam i brnę ;)

   Usuń
 2. gratulacje dla maturzysty...Tobie zycze cierpliwosci w haftowaniu konturkow,bo obraz bedzie cudny...no i wypoczynku ..a solenizantom wszystkiego dobrego...

  OdpowiedzUsuń